Povídání s bylinářem Vláďou Vytáskem díl 1.

17. září 2018 v 8:00 | Svobodné universum 29.7.2018 |  Bylináři Pavel Váňa, Vladimír Vytásek
Moc milé povídání Vládi Vytáska, rozhovour s Martinou Kociánovou, rozhlas Svobodné Universum, publikováno 29.7.2018.
Čtyřicet minut, které stojí za to :).S Vláďou mám podobné naladění na bylinky a jejich používání... vlastně skoro totožné :). K tomuto povídání můžu přidat potvrzení z vlastní zkušenosti, pokud jde o to, jak nám bylinky přicházejí pomáhat.

Kdysi už dávno jsem měla období, kdy jsem potřebovala poléčit nemocnou nohu, ve skutečnosti dráhu jater. A před oknem pod krmítkem pro cvrlikáčky mi vyrostl úplně poprvé strašně pichlavý strakatý bodlák, viděla jsem ho poprvé v životě. A když mi kararádka léčitelka Jindřiška "naordinovala" ostropestřec, když jsem se začala zajímat o to, jak vypadá a co to vlastně je, tak to byl on :).

A druhá nádherná zkušenost, už jsem se tady o ní kdysi zmínila u divizny... naše dítě ještě jako mrňous (jinak jako dítě pořád zdravá) jednou na jaře onemocněla úporným kašláním. Poléčovali jsme všemi možnými způsoby, trvalo to dlouho, až už to bylo jakž takž a kamarád léčitel Vítek mi doporučil už jen na doléčení nějaký čajíky ať dáváme... a já zrovna měla Malou nechat na chalupě s babičkou a dědou na prázdninách... Ten rok úplně poprvé vyrostly divizničky úplně natěsno u domu, přišly samy, aby se ukázaly, že to jsou ony, co nám pomůžou :). Od té doby je miluju a nedám na ně dopustit...


A podobně mi ladí i ostatní Vláďova slovíčka :). Děkuju :).


Zdroj:


.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hotmail email hotmail email | E-mail | Web | 19. září 2018 v 10:19 | Reagovat

That was great

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama