Svátek má Eduard, Edvard

18. března 2016 v 6:06 |  Sluníčka nově
Mužské křestní jméno Eduard (nebo také Edvard) je odvozeninou anglického jména Edward. Jeho význam můžeme hledat u staroanglického tvaru jména Éadweart", který se skládá ze slov "éad" ("štěstí, blaho", také "moc" či "bohatství") a "weart ("strážce"). V překladu tak jméno Eduard znamená "strážce štěstí", "strážce majetku" nebo také "bohatý strážce".

Eduard je jménem pro muže, který dokáže jako strážce ochránit štěstí a blaho své i svých nejbližších. Která žena by si nepřála mít v muži svého ochránce? V muži jménem Eduard ho minimálně dle významu jména určitě najde.

Mužské křestní jméno Eduard se v češtině vyskytuje také jako jméno Edvard. Nejčastější domácí podobou jména je Eda. Dalšími domácími variantami jsou i Edy, Edík, Edánek, Edáček nebo Eduardek. Jméno Eduard se vyskytuje také ve slovenštině, srbochorvadštině, rumunštině nebo v angličtině jako Eduard či Edward. Němčina jméno užívá jako Eduard, Eddy nebo Eddie, francouzština jako Édouard, italština pak jako Eduardo nebo Edoardo. Španělská podoba jména je Eduardo. Polština jméno zná jako Edward, maďarština jako Edvárd. V Rusku se jméno vžilo jako Edik, Eďa nebo Eďuška.


Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama